BAŞKAN'IN ÖZGEÇMİŞİ

BAŞKAN'IN ÖZGEÇMİŞİ
GERİ
BAŞKAN
1972 tarihinde Besni’de dünyaya geldi. 7 çocuklu ailenin en küçük ferdidir. İlkokulu Besni Namık Kemal ilkokulunda, ortaokul ve liseyi Besni İmam-Hatip Lisesi’nde okudu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunudur. 

Belediye Başkanı Reşit Alkan, Milli Selamet Partisi ve Refah Partisi’nde siyaset yapan babası Ömer Alkan sayesinde siyasetle çocuk yaşta tanıştı. Öğrencilik yıllarında  yıllarında Milli Gençlik Vakfı’nda görev alarak aktif çalışmalarda bulunmuştur. 

1992 yılında iş hayatına atılan Başkan Alkan, MÜSİAD Eski Genel Başkanı Ali Bayramoğlu ile birlikte Samsun’da yer altı kömür işletmeciliği işine girmiştir. 2005 yılında kendi şirketini kuran Başkan Alkan, madencilik ve enerji sektöründe faaliyette bulunan şirketleri bünyesinde yaklaşık 200 çalışanıyla ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. 1991 yılından beri MÜSİAD üyesi olan Başkan Alkan, Havza Sanayi ve Ticaret Odası meclis üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Besni Spor Yönetim Kurulu üyesidir. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Besni Belediye Başkanı olarak seçilen Alkan, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Copyright 2024 Besni Belediyesi
BESNİ BELEDİYESİ
KAPAT