“Besni İçin Çal” Ekibinden Belediye Başkanı E. Mehmet Emre'ye Ziyaret

Son günlerde özellikle yerel ve sosyal medyada geniş yankı bulan ''Besni İçin Çal'' projesi ekibi Besni Belediye Başkanı E.Mehmet Emre'yi makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgi vererek destek istediler.

Proje hakkında bilgi veren Yönetmen Halil Dalak; Yaklaşık 10 dakikalık süre içerisinde Besni'nin birçok yerinden görüntüler ile birbirinden değerli sanatçılar ile süslenen projede Girişte Değerli şairimiz Hasan Emre'nin şiiri ve Besni müziğinin duayeni Mustafa Yasav anısına ''Belalım'' adlı eserden sonra Adıyaman yöresine ait iki Anonim eser ile devam edeceğini söyledi.

Bu eserlerin ''Bir Mektup Yazdırdım Urfalı Kızına '' ve '' Gölbaşına Vardım Gölleri Çoktur'' isimli eserler olacağını söyledi. Besni'de kaldığı süre içerisinde ekip arkadaşları başta olmak üzere ilgi gösteren herkese teşekkür ettiğini ifade eden Halil Dalak; Müziğin toplumları kaynaştıran önemli bir kültür olduğunu sözlerine ekledi. 

Belediye Başkanımız E. Mehmet Emre ise böylesine önemli bir organizasyonda üzerlerine düşeni kendilerine yakışır bir şekilde yerine getireceklerinden kimsenin şüphesinin olmamasını söyleyerek, bu çalışmayı tüm Besnililer gibi kendisinin de merakla beklediğini sözlerine ekledi.