Logo
BESNİ BELEDİYE BAŞKANI EMRE’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI
Geri
28.11.2023

Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Öğretmenliğin dünyanın en kutsal meslekleri arasında yer aldığını ifade eden Başkan Emre, “ bizlere anne ve babalarımızın ardından hayatı öğreten, zor anlarımızda yanımızda olan, sevgi ve şefkatini cömertçe gösteren, tüm öğrencilerini kendi evlatları gibi benimseyerek onların geleceğini inşa ederken özveri ve sabırla emek sarf eden tüm öğretmenlerimize saygılarımı sunuyorum.

Ülkemizin dört bir yanına ilim ışığı saçmak üzere giden ve bulundukları yerleri güzelleştiren, zor şartlar altında dahi neslimizin yetişmesinde emeği ve alın teri olan öğretmenlerimizin gayreti takdire şayandır.

Bizlerde eğitim alanında öğretmenlerimizin zorluklarını üstlenmek ve bulundukları okulların imkânlarının geliştirilmesi noktasında gerekli çabayı göstermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Onların bu ilim seferberliğinde, yarınımızın daha güzel nesillerle yetişmesine bir nebze olsun katkıda bulunmak amacıyla belediye olarak, okullarımızın gerek fiziki yapısına gerekse öğrencilerimize yapmış olduğumuz kaynak kitaplar ve dersliklerin onarımı ile eğitime destek olmak için çalışıyoruz. Allah’ın izni ile bu destek ve yardımlarımız gün geçtikçe artarak devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle dünden bugüne, görevi başında şehit olmuş eğitimcilerimiz başta olmak üzere, ahirete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.”dedi.