Logo
KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR
Geri
07.11.2023

Besni Belediye Başkanı E. Mehmet Emre, Besni’nin geleceği için hayati önem taşıyan Kentsel Dönüşüm Projesinin onaylandığını ve çalışmalara başlanacağını duyurdu.

 

Yıllar önce pilot bölge seçilen Dumlupınar ve Ciritmeydan Mahallelerindeki parsellerde yapılması planlanan kentsel dönüşüm ile ilgili olumlu bir gelişme yaşandı. Hak sahipleriyle yapılan görüşmelerin ardından anlaşmanın sağlanmasıyla birlikte Emlak Konut GYO tarafından uygulanacak olan kentsel dönüşüm belirlenen alanda başlıyor.

Proje kapsamında ilk olarak B3 ve C Blokların imalatına başlanacak ve toplam 25 bağımsız bölümden oluşacak.

Konut, ticaret ve ofis şeklinde uygulanacak kentsel dönüşüm ile ilgili  açıklama yapan Belediye Başkanı E. Mehmet Emre; “Besni’miz için hayati önem taşıyan kentsel dönüşüm ile ilgili hemşerilerimize müjdesini vermek istiyorum. Bir süredir üzerinde yoğun bir gayretle çalıştığımız ve daha önce pilot bölge olarak seçilen Dumlupınar ve Ciritmeydan mahallelerindeki hemşerilerimizle yaptığımız görüşmeler akabinde anlaşma sağlanmış olup, Emlak Konut tarafından uygulanacak kentsel dönüşüm inşallah önümüzdeki zamanlarda nihai olarak başlıyor.

Bu bölgede uygulanacak kentsel dönüşüm konut+ticaret+ofis şeklinde olacak ve toplamda 17 bin 933 metrekarelik bir alanda inşaat çalışmaları başlayacak. Yine burada 2+1 konut olarak 32, 3+1 konut olarak 140 toplamda ise 172 konut yapılacakken 57 dükkan 9 da ofis şeklinde kentsel dönüşümün startını vermiş olacağız. İlçemiz adına büyük önem taşıyan bu projenin hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Besni’miz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.